Rainbow Tatil Köyü » Cunda Adası

Cunda Adası

Tarihi yapıların sakin koylarla ve eşsiz lezzetlerle buluştuğu Cunda'da, Rum ve Osmanlı yapılarını görebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve Girit mutfağının özgün lezzetlerini tadabilirsiniz. 

Ayvalık'ın merkezine Türkiye'nin ilk boğaz köprüsüyle bağlı olan Cunda'ya, kara ve deniz yoluyla ulaşım imkanı mevcut. Merkezden hareket eden dolmuş, taksi gibi şehir içi ulaşım seçeneklerine ek olarak teknelerle de kısa sürede adaya varılabiliyor. 

Cunda'da, Rum kültürünün izleri her noktaya sinmiş durumda. Eski Rum evleri, meyhaneler ve tavernalarla ziyaretçilerini bambaşka bir dünyaya götüren Cunda, sakin koylarıyla da konuklarını etkilemeyi başarıyor. 

Adadaki en karakteristik yapılardan biri olan Taksiyarhis Kilisesi, Rum mimarisinin nadir örneklerinden. Kubbelerden ve sütunlardan oluşan dış cephesine ek olarak İç mimarisinde kullanılan işlemeli kolonlar ve freskler de görülmeli. Aynı şekilde adanın en güzel manzarasına sahip olan Aşıklar Tepesi'ndeki tarihi kütüphane ve yel değirmeni de adanın çehresini belirleyen önemli yapılar. Cunda'nın sonundaki plajıyla ünlü Pateriçe Koyu'nda bulunan Ayışığı Manastırı ise ismine yakışır şekilde özellikle geceleri büyüleyici yakamozların ve ay ışığı manzaralarının oluştuğu diğer bir tarihi mekan. 

Cunda'da hakim olan butik oteller arasında farklı konaklama türü ve imkanlarıyla öne çıkan Rainbow Tatil Köyü, denize sıfır ve özel plajlı ender tesislerden. Özel plajına ek olarak açık bir yüzme havuzu da bulunan tesis, oda kahvaltı anlayışıyla hizmet veriyor. 

Ege'nin bütün lezzetlerini servis eden Cunda restoranlarında; kalamardan, yabani otlara, ahtapottan, mezelere, balık çeşitlerinden, salatalara kadar Girit mutfağının tüm özgün tatları mevcut.